MAMY TYLKO ZDROWE WARZYWA I OWOCE!
Delikatesy FRAC wprowadziły zmiany w sprzedaży warzyw i owoców. Pochodzą one wyłącznie z dokładnie przez nas sprawdzonych tradycyjnych gospodarstw, które nie stosują syntetycznych nawozów mineralnych, pestycydów, regulatorów wzrostu i innych środków konserwujących...


Polacy wciąż jedzą zbyt mało warzyw i owoców – alarmują dietetycy, a to główna przyczyna około 30% chorób, na jakie zapadają. Jeżeli do tego dochodzą: stres, zmęczenie, papierosy i alkohol to ryzyko zachorowania, zwłaszcza na choroby cywilizacyjne, jest znacznie wyższe.


5 RAZY DZIENNIE, ALE BEZ PESTYCYDÓW.

A wystarczy 5 razy dziennie sięgać po warzywa i owoce, aby zmniejszyć wszelkie niebezpieczeństwa. Jedząc 5 porcji warzyw i owoców dziennie dostarczamy organizmowi komplet potrzebnych witamin, składników mineralnych, błonników pokarmowych, a także całą gamę różnych substancji bioaktywnych. Tym samym zapewniamy sobie nie tylko zdrowie, atrakcyjny wygląd sylwetki, skóry, włosów i paznokci, ale także wyśmienite samopoczucie.

Niestety, poczynania krajowych dostawców warzyw i owoców nie zawsze idą w parze z najnowszymi wytycznymi zdrowej diety. Niewiadomego pochodzenia banany, nafaszerowane syntetycznymi nawozami jabłka i gruszki, marchewka i rzodkiewka stymulowana regulatorami wzrostu to nadal sklepowa codzienność.

ZDROWE OWOCE.Delikatesy FRAC wychodząc naprzeciw apelom lekarzy postanowiły wprowadzić znaczące zmiany w sprzedaży produktów pochodzenia roślinnego. Poszukiwania odpowiednich dostawców owoców i warzyw krajowych doprowadziły ich do gospodarstw, umiejscowionych w różnych regionach naszego kraju. Najważniejszym celem dla stała się troska o to, aby oferowane Klientowi artykuły żywnościowe były najwyższej jakości produktem, sprawdzonym pod każdym możliwym względem. Delikatesy FRAC jako pierwsze w regionie zrezygnowały z zamawiania produktów roślinnych u znanych dostawców, na rzecz zawierania indywidulanych umów z wybranymi gospodarstwami. Ich działnia oparły się na dokładnej analizie rynku owocowo-warzywnego. Sady, ogródki warzywne, gospodarstwa rolnicze stały się miejscami często odwiedzanymi przez specjalistów firmy. Obserwacje, asystowanie przy zbiorach, sprawiły, że stały się ekspertem w dziedzinie warzywno owocowych produkcji i mogły zacząć wprowadzać zmiany w swych strukturach handlowych. FRAC zaproponował Klientom świeże warzywa i owoce, pochodzące z dokładnie sprawdzonych tradycyjnych gospodarstw, które nie stosują syntetycznych nawozów mineralnych, pestycydów, regulatorów wzrostu i innych środków konserwujących.

CYTRUSY POD LUPĄ.
Dlatego też kolejnym krokiem było zrezygnowanie z zamawiania owoców cytrusowych u dostawców bez ich wcześniejszego sprawdzenia. Świadomość FRACA, dotycząca niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z zabiegami dokonywanymi na owocach cytrusowych w trakcie ich wegetacji i transportu sprawiła, że postanowiono wprowadzić duże zmiany w zakresie handlu tym asortymentem. Zrezygnowano z udziału pośredników i wytypowano jednostkę odpowiedzialną w firmie za dobór owocowego asortymentu dla Delikatesów.


-Specjaliści FRACA codziennie odwiedzają owocowo-warzywne giełdy krajowe. Wybierają najlepsze owoce, oceniają stan dojrzałości i temperaturę przechowywania. Dokonują pomiaru twardości miąższu, zawartości cukrów i osobiście dowożą je do magazynów, gdzie odbywa się ponowne sprawdzenie oraz sortowanie produktów – mówi Rafał Duliban specjalista do spraw zakupu i jakości owoców i warzyw.


Dopiero tak przygotowane warzywa i owoce mogą trafić chłodzonym transportem codziennie przed otwarciem na sklepowe półki. Dzięki temu przez cały tydzień w ofercie Delikatesów FRAC znajdują się tylko świeże warzywa i owoce.

- Stała obserwacja krajowych giełd, przeprowadzane testy i badania, zakupy, dokonywane w tradycyjnych gospodarstwach to działania dla naszego Klienta, aby zawsze mógł kupić najwyższej jakości produkty – dodaje Rafał Duliban.