Mamy ryby prosto z morza:
Czy jest coś lepszego niż świeżo uwędzona, złowiona kilka godzin wcześniej ryba? Nie dość, że jej zapach nie ma sobie równych, to smak przyprawia o kulinarny zawrót głowy. Takie właśnie ryby kupisz tylko w sieci Delikatesów FRAC.

Najnowsze wytyczne zdrowego żywienia, głośne apele lekarzy i dietetyków przywróciły do łask dietę, w której podstawowym składnikiem stała się ryba. Jednak przemysłowy handel nie spełniał konsumenckich oczekiwań. Hurtownie zapełnione były sprowadzanymi masowo produktami, których jakość i świeżość pozostawiały wiele do życzenia. Klientów nie zadowalały niewiadomego pochodzenia ryby, w które zaopatrywane były wszystkie sklepy na Podkarpaciu. Delikatesy FRAC postanowiły to zmienić! Gdzie znaleźć takie wędzarnie, w których wydobywa się najlepsze walory ryb? Odpowiedź jest prosta. Tylko nad morzem! Tam, gdzie wszystko ma swój początek i gdzie odbywa się wędzenie ryb, nazywane przez rybaków zamianą srebra na złoto. Pierwsze kroki skierowano więc w stronę nadbałtyckich wędzarni, aby znaleźć to, czego inni dostawcy nie posiadali. Specjaliści FRACA spędzili nad morzem wiele miesięcy. Odwiedzali kolejno wszystkie, mniej i bardziej znane wędzarnie, sprawdzając dokładnie panujące w nich warunki sanitarno – higieniczne. Bacznie przyglądali się, jak przebiega wędzenie, asystowali przy produkcji oraz kolekcjonowali cenne uwagi towarzyszące temu procesowi. Z każdej, odwiedzonej wędzarni zabierano próbki produktów, które poddawane były specjalistycznym badaniom mikrobiologicznym i ocenom organoleptycznym. Zapoznanie się ze sposobami połowu ryb, przetwórstwa i przechowywania sprawiło, że po dwuletnich poszukiwaniach odpowiedniej wędzarni znaleziono tę jedną, najlepszą w Polsce.

I wtedy nadszedł czas na zmiany - Delikatesy FRAC jako jedyne w regionie postanowiły zrezygnować z udziału pośredników przy zakupie ryb i sprowadzać je dla Klientów prosto z wybranej wędzarni nad Bałtykiem.Bezpośrednio po uwędzeniu w środę zabezpieczone i schłodzone do odpowiedniej temperatury ryby przewożone są w nocy specjalnym transportem do sklepów, aby już w czwartek, przed otwarciem znalazły się w sprzedaży. Tym samym droga z wędzarni do sklepowej lady nie trwa dłużej niż 12 godzin, a klient ma pewność, że zakupiony produkt posiada najwyższą gwarancję jakości i świeżości. - Od połowu do momentu przekazania uwędzonych ryb do rąk Klientów czuwamy nad produktem – mówią z dumą pracownicy Delikatesów.

Produkty rybne, jakie znajdują się w ofercie FRACA, to najwyższej jakości, wyselekcjonowany towar, spełniający wszelkie wymogi sanitarne. Świeżutkie ryby dostępne są w ofercie tylko od czwartku do niedzieli. - Rezygnując z handlu rybami w pozostałe dni mamy pewność, że sprowadzane produkty zadowolą najbardziej wymagającego Klienta - zauważa Michał Wiethy, specjalista do spraw jakości ryb.

Próba stworzenia „tradycyjnej wędzarni” w sklepach Delikatesów FRAC zakończyła się sukcesem, o czym może przekonać się każdy od czwartku do niedzieli, kiedy w ofercie znajdują się świeże produkty rybne sprowadzane na specjalne zamówienie Delikatesów FRAC. - Zrobiliśmy to dla naszych Klientów, aby mogli zasmakować świeżo wędzonych ryb bez konieczności odwiedzania nadmorskich terenów – dodaje Michał Wiethy.